Forum o najjboljim timovima svetskog prvenstva!

Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 28
Lokacija : ~In LaLaLand~

Juan Manuel Mata ( MF ) Empty
PočaljiNaslov: Juan Manuel Mata ( MF )   Juan Manuel Mata ( MF ) Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 9:55 am

Juan Manuel Mata ( MF ) 270px-Juan_Manuel_Mata_Garc%C3%ADa

Хуан Мануел Мата Гарсија (шпански изговор: [кван манвел Мата], рођен 28. априла 1988) је шпански фудбалер који игра за ФК Валенсија, углавном као лево крило.

Паметан играч, он поседује велике темпо, интелигенције, и гоалсцоринг способности.

Мата помогла Шпанија победом 2006 Европско У-19 првенство у фудбалу, где је био кључни играч. 'Јуанин "завршио првенство другом свом саиграчу Алберто Буено (пет голова), као врх стрелац такмичења, са четири на пет мечева [6].

1. фебруара 2007, до 21 тренера инак Саез њега су на његов тим за пријатељску утакмицу Енглеске, поред Роберто Солдадо, Жозе Мануел Јурадо, Серхио Санчез, Мигел Торес, Естебан Гранеро, и Антонио Адан, на само 18 година и 10 месеци .

Дана 14. новембра 2008, Висенте дел Боске позвао мата за сениорског тима играти у пријатељској против Чилеа. Он није остави на клупи у 3-0 победа. 28. март 2009, је коначно дебитовао у 2010 Светско првенство у фудбалу квалификација против Турске, 1-0 победе у Мадриду. Он је дошао на као замена за саиграча Вила, у 63. минуту.

У јуну 2009, дел Боске укључени мата за Куп конфедерација у фудбалу 2009, млади први високи турнир. Он је започео у другој групи меч против Ирака, и дошао као замена за Алберт Риера у полуфиналу губитак за Сједињене Државе.

9. септембра 2009, Мате постигао свој први гол за сениорског тима, као и победа против Естоније 3:0 обезбедила место у Светском купу у Јужној Африци. После тога се са победником против Јерменије 10. октобра, постигавши казна за крађу 2:1 [7] одабрао за завршној фази. Да је једном појавио потоњег шампиона, који је заменио Фернанда Тореса за коначну 20 минута 2-0 групама победом против Хондураса.