Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 28
Lokacija : ~In LaLaLand~

Lionel Messi ( FW ) Empty
PočaljiNaslov: Lionel Messi ( FW )   Lionel Messi ( FW ) Icon_minitimePet Jul 30, 2010 1:00 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Лионел Андрес Меси (шп. Lionel Andrés Messi; рођен 24. јуна 1987. у Росариоу, Аргентина) је аргентински фудбалски репрезентативац члан шпанског фудбалског клуба Барселона. Због стила игре и своје висине често се упоређује са Дијегом Марадоном, а и сам Марадона је назвао Месија својим „наследником“.

Повреда коју је задобио, одвојила га је од фудбала на два месеца и довела у опасност играње на светском првенству. Меси је ипак успео да се опорави и буде међу изабраницима који су представљали Аргентину на Светском првенству. Такође је одиграо опроштајну утакмицу за младу репрезентацију Аргентине и пријатељску утакмицу против Анголе[17][18] Прву утакмицу Аргентине на Светском првенству против Обале Слоноваче Меси је посматрао са клупе[19]. На следећој утакмици против Србије Меси је уласком у игру у 74. минути постао најмлађи аргентински играч који је играо на светском првенству. Победи од 6:0 Меси је допринео асистенцијом код петог гола, који је постигао Хернан Креспо, и постигнутим финалним шестим голом за Аргентину. Овим голом је постао најмлађи стрелац првенства.[20] Већ следећу утакмицу против Холандије Меси је започео у првој једанаесторки, али резултат је био за Аргентину разочаравајућих 0:0[21].

Следећу утакмицу првенства, против Мексика, није започео већ је ушао у 84. минуту и постигао је гол који је био поништен због офсајда.[22][23] Аргентина је победила тек у родужецима са 2:1. Задњу утакмицу, репрезентације Аргентине на Светском првенству, против Немачке Меси није ни играо, седео је на клупи, а Аргенина је изгубила на пенале.
Nazad na vrh Ići dole
TinChe ♥ Ronalda

Broj poruka : 17
Datum upisa : 31.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Lionel Messi ( FW )   Lionel Messi ( FW ) Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 8:18 pm

Iskreno ne volim ga nesto bas zato sto ga ceo svet voli!